Bartosz Frączek – wernisaż wystawy malarstwa

2019-09-28 

Cały dzień

28 września godz. 19.15 zapraszamy do galerii ,,dacco” Kostrzyńskiego Centrum Kultury na wernisaż wystawy Bartosza Frączka zatytułowanej ,,Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt”

Wernisaż jak zwykle z niespodziankami, muzyką i losowaniem jednej z prac artysty wśród uczestników spotkania.

Wystawy w KCK wspiera Arctic Paper Kostrzyn S.A.

 

Bartosz Frączek  urodził się w 1974 w Częstochowie. Absolwent PLSP w Częstochowie 1994. Studia na częstochowskiej WSP ukończył z wyróżnieniem, dyplomem z malarstwa w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego w roku 1999. Doktorat na wydziale malarstwa A.S.P w Krakowie w roku 2009. Habilitacja A.S.P Kraków 2019.

Adiunkt w Katedrze Malarstwa na Wydziale Sztuki, Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych.

Ma na swoim koncie 90 wystaw indywidualnych – m. in. w Anglii, Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii i na Węgrzech, Turcji , Japonii, Cyprze, Chinach, Kazachstanie, Austrii, Chorwacji oraz ponad 200 zbiorowych na całym świecie. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg), Artevent expo (Antwerpia, Arnhem), Art. Revolution Taipei (Tajwan) czy Artistes Contemporaines (Lozanna, Genewa).

Ostatnie realizacje to szereg wystaw w Azji. W Chiang Mai oraz Bangkoku w Tajlandii, Taipei na Tajwanie, w chińskich Pekinie, Nankinie, Quingdao, oraz Dafen

Jako nauczyciel akademicki prowadził zajęcia i wykłady na Akademii Sztuk Pięknych w Rijece (Chorwacja), Uniwersytecie w Ostrawie (Czechy), Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie (Słowacja), Uniwersytecie w Chiang Mai (Tajlandia) oraz Uniwersytecie w Quingdao w Chinach.

Zajmuje się głównie malarstwem oraz upowszechnianiem kultury plastycznej. Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury oraz kuratorem czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Sztuki Incident Accident oraz wielu międzynarodowych wystaw i sympozjów malarskich.

www.fraczek.art.pl

Europenian flag