FORMACJA TANECZNA ROLL DANCE

Roll Dance powtał w październiku 1995 r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora Kostrzyńskiego Centrum Kultury Włodzimierza Szypuły. Pierwsze sukcesy zepół odnosił już dwa lata później, uzyskując m.in. wyróżnienie na przeglądzie PARA w Gorzowie Wlkp.

W kolejnych latach zespół był wielkrotnie wyróżniany na konkursach i festiwalach m.in. ,,Srebrną Jodłą” na Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach w roku 2007 oraz wyróżnieniem na Letnim Festiwalu tańca w Wiśle w roku 2008. Jest wielokrotnym laureatem Lubuskiej Gali Tanecznej.

Roll dance bardzo dużo koncertuje, reprezentując Kostrzyn nad Odrą, województwo lubuskie, a także Polskę podczas wojaży zagranicznych. Do tych najważniejszych należały występy w Hamburgu, Berlinie, Poczdamie, Dreznie i Desaau (Niemcy) oraz w Goeteborgu (Szwecja). Niezliczoną ilość koncertów w miastach i miejscowościach województwa lubuskiego i samym Kostrzynie dokumentują wspaniałe wspomnienia i pamięć widzów.

Od początku choreografem zespołu jest Katarzyna Czerwińska, która uczy i wychowuje  już trzecie pokolenie młodych kostrzyńskich tancerzy.

 

Roll Dance na Festiwalu w Kielcach

 

radość z uzyskania Srebrnej Jodły w Kielcach

 

Roll Dance na koncercie w Poczdamie

 

z Tomaszem Gollobem podczas Memoriału E. Jancarza w Gorzowie

 

na Festiwalu w Wiśle

 

Europenian flag