GEORGIJS OSOKINS – Koncert na 100-lecie Niepodległości

2018-11-10 

Cały dzień

W imieniu burmistrza Kostrzyna nad Odrą dr Andrzeja Kunta zapraszamy Państwa na Specjalny, Uroczysty Koncert z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

10 listopada godz. 18.00 – KCK ,,Kręgielnia”
Wystąpi znakomity pianista, finalista XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015r. GEORGIJS OSOKINS oraz REED CONNECTION QUARTET.
W programie: Chopin, Mozart, Beethoven.

Na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia, które otrzymać można w KCK ul. Sikorskiego 34 w godzinach 8.00 – 15.00.
Zasłużeni mieszkańcy miasta otrzymają zaproszenia pocztą.

Organizatorami koncertu są; Kostrzyńskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Artystów ,,Zdolni do wszystkiego”

Georgijs Osokins jest finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku oraz ulubieńcem publiczności konkursowej. Urodził się 25 kwietnia 1995 r. w Rydze. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat, a na estradzie zadebiutował jako dziesięciolatek wykonaniem Koncertu d-moll KV 466 Mozarta z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Łotewskiej. Studiuje pod kierunkiem Sergejsa Osokinsa, od 2009 r. pobiera też prywatne lekcje u Mikhaila Voskresenskiego. Od września 2015 r. kontynuuje naukę w Juilliard School of Music. Jest zwycięzcą IX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie (2014), Konkursu Skriabinowskiego w Paryżu (2009) oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Jurmale (Łotwa, 2010). Zdobył też specjalną nagrodę za wykonanie utworu Fryderyka Chopina w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Rina Sala Gallo” w Monzy (Włochy). Koncertował m.in. z Lwowską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Amber z Lipawy, Narodową Orkiestrą Armenii, Orkiestrą Kameralną „Wratislavia”. Pianista doceniany jest nagrodami i występami na międzynarodowych festiwalach, wyróżniony został też nagrodą Ministra Kultury Łotwy. Uczestniczył w kursach mistrzowskich Dmitrija Bashkirova, Siergieja Babayana, Bernda Goetzke, Georga Friedricha Schencka i Einara Steena-Nokleberga. Po Konkursie Chopinowskim w Warszawie wystąpił już w Polsce wielokrotnie, m.in. w nowej Sali NOSPR w Katowicach, w Filharmonii Szczecińskiej, z Orkiestrą Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” w Poznaniu pd. Agnieszki Duczmal oraz z recitalem dla Radia Gdańsk.

Europenian flag