Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ścieżka powrotu

Powiatowe Święto Plonów

26 sierpnia zapraszamy do Kostrzyna nad Odrą na Powiatowe Święto Plonów. W bogatym programie na scenie Dożynkowej min. prezentacje artystyczne poszczególnych gmin czyli Rozśpiewany Powiat, a następnie koncerty zespołów Wędrowne Gitary i Cocktail Boys. Później przeniesiemy się do Amfiteatru, gdzie odbędą się koncerty zespołu Long&Junior oraz gwiazdy wieczoru Michała Szpaka.
Organizatorem całości jest Starostwo Powiatowe oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą.
To nie ostatnie, plenerowe koncerty tego lata, niebawem poinformujemy o kolejnych wydarzeniach kulturalnych związanych z Dniami Twierdzy, koncertem jubileuszowym z okazji 20-lecia Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz 21. Sztuką na Granicy ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Sztuka na granicy

Od 4 do 17 września odbędzie się ,,21. Sztuka na granicy", w tym roku nie będzie to jednak plener plastyczny, a dwutygodniowe działania artystyczne. Zaprosimy mieszkańców miasta do aktywnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych, w happeningach, pokazach, festiwalu filmu dokumentalnego oraz koncertach.
Program wygląda następująco:
4-6.09 - ,,Ściana" - Tomasz Lubaszka
4-6.09 – Warsztaty plastyczne dla dorosłych
6.09 – Koncert muzyki polskiej w Küstrin-Kietz
9.09 – Spotkanie z artystą i happening plastyczny Dariusza Milińskiego
10.09 – Koncert Scena na scenie – OLY i KOBIETA Z WYDM
11-13.09 – Warsztaty plastyczne dla dzieci
11.09 – Koncert Orkiestry Dętej w Parku
12-15.09 – Portret Osiedla – happening fotograficzny
13-14.09 – Workshop rzeźbiarski Jens Lawrenz & Lothar Maertins
13.09 – Patrz więcej – projekcje filmów dokumentalnych ,,Wajda Studio" i koncert MIKROMUSIC TRIO
13-15.09 – Street art happening - Marcin Sępołowicz
15.09 – Koncert ,,SpreeTonOrchester"
16.09 – Koncert Kwartetu Smyczkowego ,,Straordinario"
Akcja plastyczna ,,Słupy" Lecha Jampolskiego
Pokaz wizualizacji laserowych

 

Niebawem poinformujemy o szczegółach i miejscach realizacji poszczególnych działań. Większość odbywać się będzie w przestrzeni publicznej miasta, w tym na Osiedlu Leśnym, w Parku, Amfiteatrze, na Placu Wojska Polskiego oraz w okolicach KCK.

 

Projekt wspierają:
Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej
Arctic Paper Kostrzyn S.A.
Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Filius

 

 

 

 

 

 

 

 

Neo-Nówka w Amfiteatrze

8 września o godz. 19.00 w kostrzyńskim Amfiteatrze wystąpi Kabaret Neo-Nówka w nowym programie zatytułowanym ,,Kazik sam w domu". Bilety w cenie 60 zł i 80 zł dostępne w KCK ul. Sikorskiego 34 w godz. 8.00 - 15.00

 

"Kazik sam w domu" to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje,
Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić.
Elementem spinającym cały program jest zgrabnie poprowadzona fabuła archetypowej polskiej rodziny. W programie nie zabraknie autorskich piosenek, które są stałym elementem koncertów i niewątpliwym atutem Neo-Nówki.
Sami artyści nowy program streszczają jednym zdaniem: "Każdy jest Kazikiem swego losu".
Program jest zaskakujący, śmieszny i prawdziwy. Neo-Nówka nie zwalnia tempa i nie obniża lotów. Mistrzostwo w każdym calu.

 

 

 

 

 

23.Przystanek Woodstock

23.Przystanek Woodstockodbędzie sięw dniach 3-4-5 sierpnia 2017.

Wszystkie informacje dotyczące festiwalu, w tym program koncertów na czterech scenach, spotkań w Akademii Sztuk Przepięknych znajdziecie pod linkiem:

przystanek woodstock 2017

 

 

 

 

 

 

Teatr na Placu Wojska Polskiego

Burmistrz Miasta oraz Teatr Terminus A Quo zapraszają serdecznie dzieci, w każdym wieku, na Plac Wojska Polskiego gdzie w dniach 2, 3 i 4 sierpnia codziennie o godzinie 12:00 będą miały miejsce wydarzenia teatralne.

Zapraszamy na przedstawienia Teatru Terminus A Quo z Nowej Soli który zaprezentuje w plenerze ulubione bajki dzieci : PIRACI W POSZUKIWANIU SKARBU, SMERF WAŻNIAK LECI W KOSMOS i KRÓL LEW.

Prosimy wszystkich opiekunów dzieci - zaplanujcie czas dla dzieci i przyjdźcie z Waszymi pociechami na Plac Wojska Polskiego. Czekamy na Was w środę, czwartek i piątek w samo południe.

 

 

 

 

 

Powstanie Warszawskie - Pamiętamy

Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt serdecznie zaprasza Mieszkańców na uroczystość patriotyczną obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia (wtorek) zapraszamy na godzinę 17:00 na Plac Wojska Polskiego, gdzie oddamy hołd Powstańcom, wysłuchamy okolicznościowego wystąpienia burmistrza i piosenek z projektu "Panny Wyklęte" śpiewane przez kostrzyńską młodzież realizowanego przez Kostrzyńskie Centrum Kultury. Wydarzeniem uroczystości będzie koncert Orkiestry Wojskowej ze Szczecina pod batutą kpt. Jarosława Michałko. Zgodę na koncert w Kostrzynie nad Odrą wydało Dowództwo Garnizonu Warszawa, za co szczególnie dziękujemy.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, a Kostrzynian prosimy o niezawodne przybycie.

 

 

 

 

Niedziela z Folklorem

W niedzielę 23 lipca o godz.17.00 w Amfiteatrze odbędzie się kolejna edycja Niedzieli z Folklorem, czyli koncert na który zapraszają ,,Drzewiczanie". W tym roku gospodarze zaprosili do udziału w koncercie następujące zespoły:

,,Wiesiołuchy" z Białorusi

,,Marzenie" ze Szklarek

,,Kryniczenka" z Białkowa

Całość zakończą oczywiście ,,Drzewiczanie"

 

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

Animacje osiedlowe

Po ubiegłorocznym sukcesie, ponownie zapraszamy dzieci z różnych kostrzyńskich osiedli dowzięcia udziału w Animacjach Osiedlowych przygotpwanych przez instrumtorów i animatorów KCK.

Tym razem, urozmaiceniem będą  warsztaty mozaiki, które poprowadzi artystka Justyna Budzyn.
Tematem przewodnim tegorocznych zabaw będą ryby i rzeka.
Będzie wiele konkurencji związanych z wodą, będą bańki, balony i oczywiście bolenie (zerknijcie na herb naszego miasta:)
Pomyślcie już o życzeniach, które mogłaby spełnić stworzona przez Was "złota rybka".

 

 

 

 

Harmonogram Animacji.

 

START: od 10:00 do 14:00

17.07 (poniedziałek) - spotykamy się na osiedlu przy ulicy Niepodległości - na przeciwko Ośrodka Opieki Społecznej
18.07 (wtorek) - widzimy się na placu między ulicą Asfaltową a Drzewicką
19.07 (środa) - plac zieleni między ulicą Wodną a Żeglarską
20.07 (czwartek) - Plac Grunwaldzki - teren między blokami
21.07 (piatek) - Osiedle Warniki

Uwaga! W razie niepogody (ulewne deszcze bądź burze) zajęcia będą przeniesione do:
pon. - KCK "Kręgielnia", ul. Fabryczna 5
wt. - Szkoła Podstawowa nr 2
śr. - KCK ul .Sikorskiego 34
czw. - hala sportowa MOSiR, ul. Wojska Polskiego
pt. - przeniesione na inny termin

 

 

 

 

Akcja Lato - kulturalne wakacje

Zbliżają się wakacje, a więc Akcję Lato czas zacząć!
Oto nasze propozycje na czerwiec i lipiec. Bajkowe poranki w Kinie za Rogiem, Warsztaty filmowe w ramach Laboratorium Rejs i Animacje Osiedlowe, czyli wielogodzinne zajęcia animacyjne dla dzieci na poszczególnych osiedlach Kostrzyna nad Odrą. Niebawem podamy więcej szczegółów, więc śledźcie nas profil na fb.
Wstęp i udział w zajęciach bezpłatny!
Poza tym w lipcu zaczynamy cykl polsko- niemieckich obozów młodzieżowych, niestety wolne miejsca mamy jeszcze na ostatni, sierpniowy obóz w Lebus (Niemcy). Zapraszamy.

 

 

 

 

Wakacje w Kinie za Rogiem

Uwaga dzieci, proponujemy abyście długo wyczekiwane wakacje rozpoczęli od wizyt w Kinie za Rogiem
W ramach Akcji Lato zapraszamy na darmowe, bajkowe seanse do kina - codziennie od 26.06. do 30.06. zawsze o godz. 12.00
Szczegóły na plakacie.
Zapraszamy