GRUDZIEŃ 2016
1.12 ECS ,,Kręgielnia" Opolskie Kino Objazdowe – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
3.12 11.00 – 15.00 Plac Wojska Polskiego Jarmark Adwentowy
3.12 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Szurkowskiej
9.12 11.00 ECS Kręgielnia XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek
12.12 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Piotr Lemański -gitara
14.12 12.00 ECS ,,Kręgielnia" Podsumowanie projektu o tematyce profilaktycznej, wystawa, projekcja filmu, wręczenie nagród
16.12 18.00 KCK Podwieczorek Teatralny – Słuchowisko ,,Opowieść Wigilijna"
17.12 14.00 – 18.00 KCK Jarmark Przedświąteczny i koncert kolęd
18.12 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert Świąteczny – Kwartet smyczkowy Con Amabile ,,Wielkie przeboje polskiej i światowej muzyki filmowej"
LISTOPAD 2016
04.11 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – RAZ DWA TRZY
10.11 17.00 Zespół Szkół Obchody Święta Niepodległości dla Kresowian
11.11 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert z okazji Święta Niepodległości – TERNO
17.11 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Wieczór Poezji i kapela RETRO
18.11 19.00 KCK Wernisaż wystawy fotografii ,,Plener Fotograficzny w słońskim młynie"
25.11 20.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – LAO CHE
26.11 16.00 KCK Wieczór Poezji
30.11 19.00 KCK Andrzejkowe Kino – Filmy Andrzejów ...
03.11 ECS ,,Kręgielnia" Konkurs Ornitologiczny (Park Narodowy)
24.11 ECS ,,Kręgielnia'' Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
PAŹDZIERNIK 2016
10.10 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Marek Kazana - saksofony
14.10 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – Piotr Bukartyk
14 – 17.10 KCK, Zespół Szkół Młodzieżowy Dni Kultury - ,,Migracje"
18.10 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora
19.10 11.00 ECS ,,Kręgielnia" ,,Biała Laska" - obchody Dnia Niewidomych
21.10 20.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – Siggy Davis & 4 SET
22.10 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Leona Piotrowskiego
25.10 16.00 ECS Kręgielnia Przegląd Piosenki Przedszkolnej
26.10 19.30 ECS ,,Kręgielnia" Kino Objazdowe – Wołyń reż W. Smarzowski
28.10 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Benefis Drzewiczan – 30-lecie zespołu
29.10 19.00 KCK Wieczór Filmowy – Smarzowski
14.10 13.00 ECSSiON Dzień Edukacji Narodowej – spotkanie z nauczycielami
WRZESIEŃ 2016
03.09 18.00 KCK Wernisaż wystawy i zakończenie 20. Międzynarodowego Pleneru Artystycznego ,,Sztuka na granicy". Koncert Krzysztofa Ścierańskiego
03.09 15.00 Park Miejski Narodowe Czytanie – H. Sienkiewicz ,,Quo vadis" (współorganizacja)
09.09 20.00 KCK Wieczór Filmowy z Pedro Almodovarem
16.09 19.00 KCK Teatralny Podwieczorek – Teatr BABA - ,,Cwaniary"
23.09 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – Stanisław SOYKA
LIPIEC – SIERPIEŃ 2016
4 – 9. 07 pracownia ,,meszuge" Warsztaty plastyczne dla dzieci ,,Akcje w Wakacje"
4. - 7.07 KCK Bajkowe Poranki
14-16.07 22. Przystanek Woodstock - Fundacja WOŚP
26.07. - 1.08 Polsko – niemiecki obóz młodzieżowy w Lebus
29 – 31.07 Udział Zespołu Drzewiczanie w Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim
3 - 9.08 Polsko – niemiecki obóz artystyczny dla młodzieży w Lebus
7.08 Amfiteatr Koncert z okazji 30-lecia zespołu DRZEWICZANIE
8 - 12.08 Animacje Osiedlowe dla dzieci (pięć osiedli)
12 – 17.08 Polsko – niemiecki obóz młodzieżowy w Łagowie
13.08 Karaoke dla seniorów na Osiedlu Leśnym
14.08 Festyn ART PARK – finał osiedlowych animacji
18 – 23.08 Polsko – niemiecki obóz młodzieżowy w Thiessow
22 - 26.08 KCK Warsztaty teatralne dla młodzieży
5, 19, 26.08 KCK Tematyczne Noce Filmowe
22.08. - 4.09 20. Międzynarodowy Plener Artystyczny ,,Sztuka na granicy"
CZERWIEC 2016
01.06 amfiteatr Polsko – Niemiecki Dzień Dziecka (prezentacje artystyczne szkół i przedszkoli, występy zespołów tanecznych ,,Quest" i Roll Dance, 39. Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak", animacje dla dzieci.
04.06 Szumiłowo Festyn z okazji Dnia Dziecka na osiedlu Szumiłowo
10.06 19.30 KCK Koncert zespołu ,,Żółte Kalendarze"
17.06 19.15 pracownia meszuge Wernisaż wystawy poplenerowej ,,Kamień na kamieniu"
18.06 20.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – GRZEGORZ HALAMA
19.06 18.00 Amfiteatr Koncert Szkoły Tańca ,,Quest"
22.06 17.00 KCK Koncert Dziecięcego Studia Piosenki
23.06 16.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert uczniów Szkoły Muzycznej
06.06 ECS Kręgielnia Spektakle profilaktyczne dla uczniów szkół
14.06 ECS Kręgielnia Bal absolwentów SP 4
15.06 ECS Kręgielnia Konferencja Miasto Kostrzyn i KSSSE
21.06 ECS Kręgielnia Bal absolwentów SP 2
23.06 ECS Kręgielnia Pożegnanie absolwentów SP 2
MAJ 2016
01.05 16.00 Amfiteatr Koncert Zespołu Folklorystycznego ,,Mali Gorzowiacy"
03.05 15.00 Park Miejski Trzeciomajowy Piknik w Parku Miejskim (koncerty: ,,TsiGunz Ganfara Avantura", ,,Cisza jak ta", zabawy dla dzieci, Wielkie Grillowanie)
13-15.05 Amfiteatr KOSTRZYN NA FALI (koncerty: Dawid Podsiadło, Dawid Kwiatkowski, Zbigniew Wodecki, Big Sexy, Endrju, Mario Bischin, Atrakcje na wodzie, stoiska warsztatowe, gastronomiczne, wesołe miasteczko itp)
20.05 10.00 KCK Przesłuchania Finałowe uczestników 39. Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Zloty Lizak"
21.05 17.30 Amfiteatr Kabaret PARANIENORMALNI
22.05 16.00 ECS ,,Kręgielnia" ,,Przegląd Piosenki Biesiadnej"
16-18.05 ,,Kręgielnia" Konferencja Międzynarodowa Urzędu Miasta
KWIECIEŃ 2016
08.04 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Leszka Jampolskiego ,,Iluzjon"
16.04 19.00 KCK Podwieczorek Teatralny ,,3xRudnicki" -Wojciech Kowalski
22.04 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – Katarzyna Groniec
25.04 10.00 KCK PRO ARTE - Eliminacje Miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
25.04 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Adam Bałdych - skrzypce
27.04 10.00 KCK PRO ARTE - Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
30.04 20.00 KCK Światowy Dzień Jazzu – Przemek Raminiak Quartet
LUTY, MARZEC 2016
4.02 Kręgielnia Spotkanie Noworoczne (Miasto i KSSSE) – Koncert Lesja
13.02 Kręgielnia Koncert Noworoczny Roll Dance (charytatywnie dla Aleksa)
14.02 KCK Koncert Walentynkowy
19.02 Kręgielnia Teatralny Podwieczorek – ,,Dziewictwo" - Alina Czyżewska
20.02 KCK Koncert Janusz Kasprowicz ,,Wysocki, Waits"
26.02 Kręgielnia Koncert – Kamil Bednarek
4-13.03 Meszuge 7.Plener Litograficzny ,,Kamień na Kamieniu"
8.03 KCK Babski Wieczór
11.03 KCK Koncert JAM BAND
STYCZNEŃ 2016
03.01 17.00 ,,Kręgielnia" Koncert Kolęd (Drzewiczanie i Studio Piosenki)
10.01 15.00 – 20.30 Amfiteatr 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Koncerty zespołów: TO MUSI CHODZIĆ, RIDDIM BADNESS SOUND SYSTEM, licytacje, pokazy ratownictwa drogowego, ,,Światełko do nieba", bieg uliczny ,,Policz się z cukrzycą" i inne atrakcje
11.01 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Leszek Dranicki - wokal
14.01 17.00 KCK Spotkanie Organizacyjne Orkiestry Dętej
22.01 20.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert - KOBRANOCKA
29.01 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kalińskiej
18-22.01 11.00 KCK Warsztaty teatralne dla dzieci w KCK
20, 25.01 10.00 ,,Kręgielnia" Spektakle Teatralne dla dzieci w ,,Kręgielni"
21.01 17.00 KCK Koncert dla Babci i Dziadka w KCK
25-29.01 10.00 ,,Meszuge" Zimowe Warsztaty Plastyczne w ,,Meszuge"
25-29.01 10.00 KCK Warsztaty Filmowe dla Młodzieży w KCK
30.01 16.00 KCK Bal Karnawałowy dla Dzieci w KCK
24, 31.01 12.00 KCK Bajkowe Poranki Filmowe w KCK
09.01 ECS ,,Kręgielnia" Studniówka Zespołu Szkół
28.01 ECS ,,Kręgielnia" Sesja Rady Miasta
GRUDZIEŃ 2015
4.12 19.30 KCK Koncert – WOJTEK PILICHOWSKI TRIO
5.12 11.00 – 17.00 Plac Wojska Polskiego Jarmark Adwentowy, rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Wojska Polskiego, Mikołaj dla dzieci
6.12 12.00 KCK Poranek Filmowy dla dzieci
11.12 11.00 ECS Kręgielnia XX Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek
11.12 20.00 KCK Koncert – KRÓL
14 - 19.12 17.00 KCK Świąteczne Warsztaty Rękodzieła
14.12 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Krzysztof ,,Puma" Piasecki - gitara
15.12 ECS ,,Kręgielnia" Podwieczorek Teatralny – Monodram i niespodzianki
19.12 18.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert Świąteczny – KAPELA TIMINGERIU
20.12 15.00 – 19.00 KCK Świąteczny Jarmark rzeczy ładnych
17.12 ECS ,,Kręgielnia" Sesja Rady Miasta
LISTOPAD 2015
06.11 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – KORTEZ
11.11 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert z okazji Święta Niepodległości – ELENI
13-14.11 KCK DJ WARSZTATY – prowadzi Dawid Srokowski
15.11 12.00 KCK Bajkowy Poranek – Film ,,Zebra z klasą"
19.11 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Teatralny Podwieczorek – ,,Nocny autobus"
20.11 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ
21.11 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert Hip-Hop – SVV i goście
27.11 18.30 KCK Koncert Anita Ziobrowska & Janusz Gajda
27.11 19.15 KCK Wernisaż Wystawy Malarstwa Jacka FRĄCKIEWICZA
29.11 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert – JULIA VIKMAN
05.11 ECS ,,Kręgielnia'' Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
Europenian flag