MAJ 2015
01.05 Amfiteatr Koncert zespołów ,,Cisza jak ta" i ,,New Message"
03.05 15.00 Park Miejski Trzeciomajowy Piknik w Parku Miejskim (Kostrzyńska Orkiestra Dęta, Effect – M, gry i zabawy dla dzieci, Wielkie Grillowanie)
08-09.05 Amfiteatr PIKNIK MAJOWY – Rok Kresowian w Kostrzynie nad Odrą (Pławna 9, Haydamaky, Janek Samołyk, ENEJ,)
16.05 ECS ,,Kręgielnia" Spotkanie Kresowian
22.05 10.00 KCK Przesłuchania Finałowe uczestników 38. Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Zloty Lizak"
24.05 12.00 KCK Warsztaty rękodzieła dla dzieci ,,Kwiatki na Dzień Matki"
25.05 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Zbigniew Lewandowski - perkusja
26.05 17.00 KCK Dzień Matki w KCK (program poetycko - artystyczny)
31.05 17.00 Amfiteatr 38. Konkurs Piosenki Dziecięcej O Złoty Lizak
23.05 11.00 KCK Warsztaty wizażu dla pań
KWIECIEŃ 2015
09.04 13.00 KCK PRO ARTE - Lubuski Festiwal Piosenki (eliminacje miejskie)
10.04 18.00 KCK Premiera filmu zrealizowanego przez młodzież podczas ferii zimowych pt. ,,Odbicie"
11.04 15.00 hala sportowa Roll Dance – występ na Mistrzostwach Polski w Zapasach
16.04 19.00 KCK Wieczór Teatralny – Teatr From Poland (Częstochowa) ,,Saksofonista"
17.04 19.15 KCK Wernisaż Wystawy Malarstwa Haliny Nowickiej
18.04 12.00-17.00 KCK Wymiana ubrań
19.04 Lebus Udział zespołów artystycznych KCK w ,,Adonisfest" (Festyn przyrodniczy)
19.04 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy
20.04 10.00 KCK PRO ARTE - Eliminacje Miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
24.04 20.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – Mela Koteluk
26.04 11.00 KCK Bajkowy Poranek Teatralny
27.04 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Grzegorz Turczyński - puzon
27.04 10.00 ECS ,,Kręgielnia" PRO ARTE - Wojewódzkie Spotkania Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych LUBUSKA GALA TEATRALNA (eliminacje powiatowe)
28.04 10.00 KCK PRO ARTE - Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
21.04 17.00 Światowy Dzień Inwalidów
MARZEC 2015
06.03 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Marek Konarski - jazz i folklor
07.03 18.00 KCK Babski Wieczór
08.03 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert ARTUR GOTZ - ,,Mężczyzna prawie idealny"
09 – 15.03 ,,meszuge" 6. Plener litograficzny ,,Kamień na kamieniu"
13.03 19.00 KCK Koncert ,,MaBaSo Trio"
14.03 16.00 KCK ,,Obrazy, Słowa, Dźwięki" - wieczór muzyki i poezji
15.03 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy dla dzieci
21.03 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Klimczyka
26.03 18.00 KCK Wspomnieniowy wieczór teatralny (filmy ze spektaklami Sceny Poetyckiej z lat 90.)
27.03 20.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert ,,RAGGAFAYA"
28.03 10.00 KCK ,,Wiosenne wietrzenie szaf" - wymiana ubrań dla dzieci
29.03 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy la dzieci
23.03 KCK Konferencja prasowa Muzeum Twierdzy
28.03 Stare Miasto Uroczystości z okazji 70. Rocznicy Zakończenia Walk o Kostrzyn
LUTY 2015
1.02 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy dla dzieci
7.02 19.15 KCK Wernisaż wystawy Mariusza Kaczmarka ,,Kostrzyn i okolice w malarstwie i grafice"
13.02 20.30 KCK Koncert – JAM BAND ,,Tribute to Ryszard Riedel"
14.02 19.00 KCK Walentynkowy Seans Filmowy
15.02 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy dla dzieci
20.02 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – NATALIA PRZYBYSZ
22.02 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy dla dzieci
28.02 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – KARI SAL feat. ADAM BAŁDYCH
16-17 i 25-27.02 11.00 – 14.30 Pracownia ,,meszuge" Zimowe Warsztaty Plastyczne
16 – 20.02 11.00 – 15.00 KCK Warsztaty Teatralne (dla dzieci w wieku 5 – 10 lat)
19.02 10.00 KCK Spektakl Teatralny ,,Skrzat Titelitury"
23.02 10.00 KCK Występ Iluzjonisty dla dzieci
23. - 27.02 KCK Warsztaty Filmowe dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej
28.02 15.00 KCK Bal dla dzieci na zakończenie ferii
STYCZEŃ 2015
11.01 15.00 – 20.30 Amfiteatr 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Koncerty zespołów: New Message, Orchidea (Czechy), licytacje, pokazy ratownictwa wodnego, ,,Światełko do nieba'', bieg uliczny ,,Policz się z cukrzycą" i inne atrakcje
18.01 12.00 Kościół Koncert Kolęd - Drzewiczanie
18.01 11.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy
19.01 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Adam Wendt - saksofony
22.01 18.00 ECS ,,Kręgielnia" Spotkanie Noworoczne – koncert La Vitta Quartet (na zaproszenia)
24.01 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert Noworoczny – Formacja ROLL DANCE
30.01 19.00 ECS ,,Kręgielnia" Strefa Dobrej Muzyki – FISZ EMADE TWORZYWO
29.01 ECS ,,Kręgielnia" Spotkanie Noworoczne Związku Emerytów i Rencistów
31. 01 ECS ,,Kręgielnia" Bal Sportowców
GRUDZIEŃ 2014
1.12 ECS ,,Kręgielnia” Teatralny Poniedziałek – KALAMARAPAKSA czyli rzecz o Witkacym – wykonanie Caryl Swift
4.12 9.00 ECS ,,Kręgielnia'' Mikołajki dla dzieci z programem artystycznym - ,, Bałwanek Tico ”
6.12 11.00 – 15.00 Plac Wojska Polskiego Jarmark Adwentowy
7.12 19.00 KCK Strefa Dobrej Muzyki – Jacek KLEYFF & SŁOMA
11.12 16.30 ECS ,,Kręgielnia” Promocja nowej książki Alicji Kłaptocz
12.12 11.00 ECS Kręgielnia XIX Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek
13.12 20.00 KCK Świąteczny Seans Filmowy ...
14.12 11.00 KCK Warsztaty wokalne z Magdaleną Kujawską
15.12 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Piotr Lemański - gitara
16.12 17.00 ECS ,,Kręgielnia” Koncert Szkoły Tańca QUEST
20.12 18.00 ECS ,,Kręgielnia” Koncert Świąteczny – Operetka. Zaśpiewajmy o miłości ...
21.12 11.00 KCK Bajkowy Poranek
21.12 15.00 – 19.00 KCK Jarmark rzeczy ładnych
28.12 11.00 KCK Bajkowy Poranek
piątki 17.00 ECS ,,Kręgielnia” Klub Babiląd
LISTOPAD 2014
02.11 Kościół Muzyczne Zaduszki
04.11 ECS ,,Kręgielnia” Spotkanie z Dorotą Zawadzką (Super Niania)
05.11 ECS Kręgielnia Spotkanie z Drużynowymi Mistrzami Polski – żużlowcami Stali Gorzów Wlkp.
09.11 KCK Poranek Filmowy dla dzieci
09.11 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki – koncert FISMOLL
11.11 ECS ,,Kręgielnia” Koncert z okazji Święta Niepodległości – JACEK WÓJCICKI
12.11 ECS ,,Kręgielnia” Targi Pracy OHP
13.11 ECS ,,Kręgielnia” Konferencja – ,,Seniorzy – aktywność, współpraca, pomoc”
23.11 KCK Poranek Filmowy dla dzieci
28.11 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki – koncert SKUBAS
6,13,20,27.11 KCK Wieczory Filmowe z Timem Burtonem
06. 11 ECS ,,Kręgielnia’’ Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
PAŹDZIERNIK 2014
02.10 17.00 ECS Kręgielnia Miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Seniora
3-5.10 Polanica Zdrój Udział zespołu ,,Drzewiczanie” w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru ,,Tęcza Polska” w Polanicy Zdroju
06.10 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Marek Kazana saksofony
10.10 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Marcina Sępołowicza
11.10 20.00 KCK Koncert – Wojtek Pilichowski Band – Trasa Intro
17.10 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki - Stare Dobre Małżeństwo
19.10 10.00 i 12.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy dla dzieci
21.10 16.00 ECS Kręgielnia Przegląd Piosenki Przedszkolnej
24.10 20.00 ECS ,,Kręgielnia” Koncert - BETHEL
29-31.10 Liberec (Czechy) Udział Formacji tanecznej ROLL DANCE w Mistrzostwach Świata Federacji WADF w Libercu (Czechy)
31.10 20.00 KCK Noc Filmowych Horrorów
10.10 13.00 ECSSiON Dzień Edukacji Narodowej – spotkanie z nauczycielami
15.10 11.00 ECSSiON Dzień Białej Laski organizator Polski Związek Niewidomych
24.10 17.00 ECSSiON Jubileusz 5-lecia Fundacji ,,Alternatywa”
WRZESIEŃ 2014
05.09 19.15 KCK Wernisaż wystawy i zakończenie 18. Międzynarodowego Pleneru Artystycznego ,,Sztuka na granicy”
06.09 15.00 Park Miejski Narodowe Czytanie – Henryk Sienkiewicz (współorganizacja)
12.09 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki – Grażyna Łobaszewska
28.09 11.00 KCK Poranek Filmowy dla dzieci
17.09 ECS ,,Kręgielnia” konferencja o tematyce transportu
25.09 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
piątki 17.00 ECS ,,Kręgielnia” Zajęcia w Klubie Kobiet ,,Babiląd”
LIPIEC – SIERPIEŃ 2014
29.06 - 6.07 Udział Formacji Tanecznej ,,Roll Dance” w Letnim Festiwalu Tańca w Wiśle
30.06 - 4.07 pracownia ,,meszuge” Wakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci - ,,Pracownia małego architekta”
2.07 18.00 amfiteatr Koncert zespołów folklorystycznych z Turcji i Indonezji
6.07 17.00 amfiteatr Niedziela z Folklorem z udziałem: Drzewiczanie, Nowinianki, Jagienki, Dębniacy i Free Village.
14 – 20.07 Polsko - niemiecki obóz w Spreewald (Niemcy)
19.07 15.00 Park Miejski ART PIKNIK
22 – 27.07 Polsko - niemiecki obóz w Łagowie
31.07 - 2.08 20. PRZYSTANEK WOODSTOCK
6 – 10.08 KCK Warsztaty Teatralne dla młodzieży zakończone spektaklem
9.08 21.00 KCK Noc Filmowa – Komedie PRL-u
11 – 12.08 KCK Warsztaty Cyrkowe dla dzieci
15.08 Gra Miejska dla całych rodzin - ,,Kostrzyńskie manewry”
16.08 20.00 amfiteatr Kabareton – 1. Twierdza Humoru Kostrzyn – Marcin Daniec, Ciach, Chyba
18 - 23.08 Polsko - niemiecki obóz w Lebus
23.08 21.00 Plenerowe Nocne Kino w Amfiteatrze
25.08 – 6.09 18. Międzynarodowy Plener Artystyczny ,,Sztuka na granicy”
CZERWIEC 2014
01.06 15.00 Amfiteatr Artystyczny Dzień Dziecka
13-14.06 Leśna Udział zespołu ,,Drzewiczanie" w Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej
15.06 9.00 KCK Bajkowy Poranek Filmowy dla dzieci
17.06 17.00 KCK 25 Lat Wolności – wystawa i spotkanie z ludźmi walczącymi o demokratyczne zmiany w Polsce
21.06 17.00 Amfiteatr Koncert Jubileuszowy Szkoły Tańca ,,Quest”
22.06 Słońsk Udział Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej w ,,Maurycjadzie”
27.06 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki – Krystyna Prońko
28.06 10.00 ECS ,,Kręgielnia” Konferencja naukowa ,,Obszary Niejednolite Kulturowo – Nowy paradygmat opisu postmigracyjnych społeczności Polski”
29.06 Wisła Udział Formacji Tanecznej Roll Dance w Letnim Festiwalu Tańca w Wiśle
07.06 Amfiteatr Biesiada Związku Emerytów
12.06 ECS Kręgielnia Bal absolwentów Gimnazjum nr 1
24.06 ECS Kręgielnia Sesja Rady Miasta
26.06 ECS Kręgielnia Pożegnanie absolwentów SP 2
MAJ 2014
03.05 15.00 Park Miejski Trzeciomajowy Piknik w Parku Miejskim (Teatr Na Walizkach, Drzewiczanie, Kostrzyńska Orkiestra Dęta)
9-10.05 Amfiteatr PIKNIK EUROPEJSKI z okazji 10-lecia Kostrzyna nad Odrą w Unii Europejskiej
16.05 19.15 KCK Wernisaż wystawy poplenerowej ,,Kamień na kamieniu”
22.05 10.00 KCK Przesłuchania Finałowe uczestników XXXVII Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Zloty Lizak”
23.05 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Spektakl teatralny ,,Mój boski rozwód”
26.05 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Dominik Rosłon – elektroniczny wibrafon
29.05 18.00 KCK Pokaz filmów konkursowych ,,Kostrzyn, ludzie, miejsca, sytuacje..."
30.05 19.00 Amfiteatr Kabaret Paranienormalni – impreza impresaryjna
08.05 ECS ,,Kręgielnia” Szkolenie dla organizacji pozarządowych
15.05 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta
Europenian flag