KWIECIEŃ 2010
6 – 9.04 Lebus (Niemcy) Polsko – nimieckie warsztaty taneczne grup ,,Roll dance” i ,,Amadeus”
7.04 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Leszek Dranicki – git. vocal
8.04 20.00 KCK Strefa Dobrej Muzyki – Damage Control & Jos Lawrence (USA)
18.04 Lebus (Niemcy) Adonisfest – ,,Festyn Kwiatów’’ z udziałem m.in. zespołów Roll Dance i Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej
23.04 19.00 ECS ,,Kręgielnia’’ STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO (Strefa Dobrej Muzyki)
24.04 19.50 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza L. Piotrowskiego oraz koncert muzyki F. Chopina w wykonaniu Piotra i Pawła Lemańskich
codziennie ECS ,,Kręgielnia’’ Działalność Fitness Klubu ,,Easy Line”
8.04 17.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Wieczór autorski Surmacz – Wilczyk (Uniwersytet Trzeciego Wieku)
15.04 17.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Światowy Dzień Inwalidy
20.04 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Szkolenie dla przedsiębiorców
22.04 14.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Sesja Rady Miasta
29.04 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Konferencja w sprawie mieszkalnictwa socjalnego
MARZEC 2010
4 – 12.03 ,,meszuge” I Plener litograficzny ,,Kamień na kamieniu”
13.03 19.15 KCK Wernisaż wystawy litografii ,,Kamień na kamieniu” (Reterska, Szafruga, Wilk, Matuszak, Błach, Kaczmarek) plus niespodzianka muzyczna ...
16.03 10.00 KCK Eliminacje Miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
16.03 17.00 KCK Eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
17.03 10.00 KCK Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego (szkoły podstawowe i gimnazjalne)
17.03 17.00 KCK Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (szkoły średnie i dorośli)
23 – 27.03 17.00 WIOSENNE DNI TEATRU I POETYCKICH KLIMATÓW
23 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Teatr UHURU - ,,Pierogi” - spektakl o ... wolności
24 17.00 ECS ,,Kręgielnia” Teatr STOP KLATKA - ,,Lustro”
24 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Teatr KOD – Monodramy - ,,Oszalała” - Magdalena Tkacz - ,,Ja, baba stara” - Paula Jarmołowicz
25 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Teatr MOMO - ,,Podarunek”
26 19.30 ECS ,,Kręgielnia” Koncert – DOMINIKA BARABAS (Strefa Dobrej Muzyki)
27 19.30 KCK Koncert MAREK DYJAK (Strefa Dobrej Muzyki)
11.03 14.00 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
LUTY 2010
2.02 17.00 KCK Spotkanie organizacyjne Teatru Tańca
1 – 3.02 Lebus Polsko – niemiecki obóz ekologiczny dla dzieci
4 – 6.02 Lebus Polsko – niemiecki obóz artystyczny dla dzieci
8.02 14.30 KCK Spotkanie organizacyjne Dziecięcego Zespołu Wokalnego
12.02 Seelow Otwarcie nowej siedziby FRIZZ – zespóły: Roll Dance, Virus, Jellystone
12.02 20.00 KCK ROCKI KLOCKI – zagrają: Virus, Jellystone oraz niespodzianka
24.02 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Adam Wendt – saksofony
27.02 16.30 KCK Strefa Dobrej Muzyki – kabaret NEO-NÓWKA i zespół ŻARÓWKI
GRUDZIEŃ 2010
2.12 KCK Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego na ,,Świąteczną Kartkę Pocztową''
4.12 parking starego UM Jarmark Adwentowy kostrzyńskich Seniorów i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
8.12 ECS ,,Kręgielnia'' Mikołajki dla dzieci z programem artystycznym - ,,Jak Mikołaj urwał się z choinki”
10.12 10.30 ECS ,,Kręgielnia'' XV Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek
13.12 14.00 UM Spotkanie organizacyjne XIX Finału WOŚP w Kostrzynie
14.12 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Piotr Lemański - gitara
17.12 19.00 ECS ,,Kręgielnia'' Strefa Dobrej Muzyki - POLUZJANCI
STYCZEŃ 2010
10.01 12.00 – 21.30 plac Wojska Polskiego XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Koncerty zespołów: Kostrzyńska Orkiestra Dęta, Asimwa (Kenia), Virus, 2 PU i inni, licytacje, pokazy ratownictwa, ,,Światełko do Nieba’’ i inne atrakcje
16.01 18.00 KCK Wernisaż wystawy fotografii Pawła Chary ,,W krainie Mao” oraz recital Piotra Woźniaka.
22.01 20.00 ECS Kręgielnia Strefa Dobrej Muzyki – Koncert DOROTY MIŚKIEWICZ
19.01 11.00 KCK Magic Show
20.01 10.00 KCK Teatr dla dzieci ,,Cudowna lampa Aladyna”
25 – 29.01 ,,meszuge” Warsztaty plastyczne ,,Przełam lody ze sztuką”
25 – 30.01 ECS ,,,Kręgielnia” Warsztaty taneczne Formacji ,,Roll Dance”
28.01 11.00 KCK Teatr Lalek Złota Kaczka - ,,Smok”
18 – 29.01 Klub Osiedlowy Ferie w Klubie (zajęcia i gry świetlicowe, kulig, wycieczka do Gorzowa - ,,Słowianka”)
12 i 13.01 ECS Kręgielnia Zabawy karnawałowe dla uczniów SP 2
15.01 19.00 ECS Kręgielnia ,,Studniówka” Zespołu Szkół
28.02 14.00 ECS Kręgielnia Sesja Rady Miasta
GRUDZIEŃ 2009
2.12 KCK Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego na ,,Świąteczną Kartkę Pocztową''
7.12 9.00 i 11.00 ECS ,,Kręgielnia'' Mikołajki dla dzieci z programem artystycznym
5.12 11.00 – 15.00 pl. Wojska Polskiego Jarmark Adwentowy kostrzyńskich Seniorów i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
9.12 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Krzysztof Puma Piasecki - gitara
28.11 Kościół pw. Matki Bożej Rokitniańskiej XI Powiatowy Polsko – Niemiecki Wieczór Kolęd i Pastorałek
31.12 23.30 – 1.00 plac Wojska Polskiego KOSTRZYŃSKI SYLWESTER - Hity Muzyki Tanecznej – Live
7.12 ECS ,,Kręgielnia” Szkolenie dla przedsiębiorców - ,,Rekrutacja i selekcja kadr”
17.12 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
LISTOPAD 2009
01.11 cmentarz komunalny Nagłośnienie Mszy Św. Z okazji Święta Zmarłych
04.11 KCK Ogłoszenie konkursu plastycznego dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na Świąteczną Kartkę Pocztową (pod patronatem ICT Poland – Foxy pomaga dzieciom)
11.11 16.00 ECS Kręgielnia Uroczyste Spotkanie Kostrzynian z okazji Święta Niepodległości z częścią artystyczną w wykonaniu zespołów KCK (Kostrzyńska Orkiestra Dęta, Chór Univers, Zespół Śpiewaczy Drzewiczanie)
13.11 20.00 ECS Kręgielnia Strefa Dobrej Muzyki – koncert grupy ,,The Globetrotters”
27.11 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Jastrząb - ,,Kalendarz kobiety” oraz koncert grupy Robert Chill Jazz Project
12.11 14.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
PAŹDZIERNIK 2009
2-3.10 20.00 KCK TONI FESTIVAL KOSTRZYN – koncerty zespołów rockowych
07.10 16.00 ECSSiON Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
08.10 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Marek Kazana saksofony
09.10 19..15 KCK Wernisaż Wystawy Malarstwa Joanny Stępień
10.10 11.00 ECSSiON Inauguracja Roku Akademickiego Samorządowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą
10.10 18.00 KCK Premierowy pokaz filmu ,,Border speaking – niech granica mówi” i spotkanie z autorami Nicolasem Pannetier i Simonem Brunel
21.10 11.00 ECSSiON Światowy Dzień Niewidomych
23.10 19.00 ECSSiON Strefa Dobrej Muzyki - ,,Trzy razy Piaf” - spektakl muzyczny Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp
26.10 17.00 ECSSiON VI Przegląd Piosenki Przedszkolnej
WRZESIEŃ 2009
04.09 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Szkolenie dla przedsiębiorców – ,,Finansowanie działalności MMSP z funduszy UE 2007 - 2013”
19.09 20.00 ,,meszuge” Koncert specjalny - ,,Adam Bałdych na skrzypcach Stefana i Grisha Bałdych gitara” (wstęp wolny !!!)
21.09 20.00 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki – Koncert DOROTY MIŚKIEWICZ
24.09 17.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Dzień Seniora - Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów
25.09 20.00 ,,meszuge" Filmowa Góra - dogrywka - Siedem Diamentów Kina Polskiego - ,,Samotność we dwoje" - reż. Tadeusz Różewicz
12 i 13. 09 ECS ,,Kręgielnia” Szkolenie dla członków kostrzyńskich stowarzyszeń z księgowości i zarządzania finansami(podstawy księgowości, program księgowy Ognik w praktyce)
12 września formalno - prawne podstawy funkcjonowania organizacji pozarządowych (zapoznanie się z typami jednostek organizacyjnych trzeciego sektora i objaśnienie zasad ich tworzenia i funkcjonowania, sporządzanie podstawowych dokumentów organizacyjnych, objaśnienie zasad zgłaszania zaistniałych zmian przed organami publicznymi
17 września "Pomoc publiczna w projektach PO KL"
22 września Szkolenie z działalności odpłatnej w organizacji
CZERWIEC 2009
01. 06 10.00 KCK Dzieci – Dzieciom – spektakl Teatru Maska pt. ,,O królu Kiepie, który na chleb się obraził’’
05. – 07.06 DNI KOSTRZYNA NAD ODRĄ (wg oddzielnego planu) m.in. koncerty: grup: Jamal, Classic, La Mula, Sweet and easy to peel, NATALIA KUKULSKA, dyskoteka z Robertem Leszczyńskim, Taneczne Show, Turniej Strong Man, Playback Show i inne
15.06 10.00 ECS Kręgielnia Jubileusz 15-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku – sesja naukowa
18.06 18.00 KCK Premiera filmu ,,W pułapce Horusa’’ – zrealizowanego przez Zespół Twórców Filmowych ,,KLAPS’’
21. 06 14.00 parking ECS Przegląd Piosenki Biesiadnej Seniorów
27- 29. 06 VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny KOSTRINELLA (wg oddzielnego programu) www.festiwal-kostrinella.kostrzyn.org
03.06 14.00 ECS Kręgielnia Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą
16.06 10.00 KCWB Szkolenie ,,Księgowość małych podmiotów gospodarczych’’
26 czerwca 19.30 ECS ,,Kręgielnia” koncert inauguracyjny w sali koncertowej ECS ,,Kręgielnia”; godz. 19.30 - Recital Jacka Wójcickiego
27 czerwca 17.00 zabytkowe podziemia bastionu Filip ,,Klasycznie i jazzowo’’ – wykonanie - Barock Quartet
27 czerwca 19.00 zabytkowe podziemia bastionu Filip ,,Treny” - wykonanie - Michał Jacaszek Quartet
27 czerwca 21.00 ruiny Starego Miasta ,,Drzewa” - wykonanie - Horny Trees
28 czerwca 17.00 Park Miejski ,,Różne oblicza tanga - Piazolla” - Frankfurter Klaviertrio (Niemcy) godz.
28 czerwca 19.00 Park Miejski ,,Wielka kameralistyka niemiecka’’ - Frankfurter Bläser-Oktet (Niemcy)
28 czerwca 21.00 Park Miejski ,,Etno muzyka z Karpat” - wykonanie - Transkapela
MAJ 2009
01.05 plac Wojska Polskiego Europejska Majówka – 5 lat Polski i Kostrzyna w Unii Europejskiej
02.05 Dębno Udział formacji tanecznej Roll Dance w Dniu Europy Eurodystryktu EDON
03.05 17.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Miejskie Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – w części artystycznej koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza
09.05 Gorzów Wlkp. Udział zespołów ,,Drzewiczanie” i ,,Univers” w Przeglądzie Pieśni Kresowej ,,Kresoviana”
12.05 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Zbigniew Lewandowski - perkusja
6.05 plener przed Kręgielnią Biesiada Integracyjna Stowarzyszeń Pozarządowych
18.05 10.00 KCK Przesłuchania Finałowe uczestników XXXII Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Zloty Lizak”
18.05 18.00 ECS ,,Kręgielnia” Projekcja filmu ,,Generał Nil” - bilety 11 zł
22.05 19.15 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Anny M. Masiul – Gozdeckiej
23.05 20.00 KCK Koncert ROCKI KLOCKI – zagrają: Padlina Szarika, Acedia, PCK – bilety – 10 zł
28.05 18.00 KCK Premiera dziecięcego teatru ,,Maska” - ,,O królu Kiepie, który na chleb się obraził
14.05 10.00 ECS ,,Kręgielnia” Szkolenie Euroregionalne ,,Fundusz małych projektów i projekty sieciowe”
22.05 10.00 ECS ,,Kręgielnia” Szkolenie dla przedsiębiorców ,,ABC prowadzenia działalności gospodarczej”
KWIECIEŃ 2009
02.04 Kościół pw. NMP Matki Kościoła Koncert poświęcony Janowi Pawłowi II - ,,Człowiek w bieli” w wykonaniu Wrocławskiej Grupy Rapsodyczno – Muzycznej
14 – 17.04 Lebus (Niemcy) Polsko – nimieckie warsztaty taneczne grup ,,Roll dance” i ,,Amadeus”
16.04 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Grzegorz Turczyński – puzon
19.04 Lebus (Niemcy) Adonisfest – ,,Festyn Kwiatów’’ z udziałem m.in. zespołów Roll Dance i Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej
24.04 20.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Koncert – WOLNA GRUPA BUKOWINA (Strefa Dobrej Muzyki) - bilety – 15 PLN – przedsprzedaż 20 PLN – w dniu koncertu
30.04 19.30 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Natalii Oliwiak i Natalii Chachuj
16.04 10.00 Szkolenie dla przedsiębiorców - ,,Przygotowanie biznesplanu”
21.04 11.00 Światowy Dzień Inwalidy
22.04 10.00 Konferencja polsko – niemiecka – Infrastruktura pogranicza
23.04 14.00 Sesja Rady Miasta
Europenian flag