MARZEC 2009
5, 8, 9, 03 17.00 ECS ,,Kręgielnia” Projekcje filmu ,,Wolność jest w nas POPIEŁUSZKO” bilety – 11 zł
07.03 17.00 ECS ,,Kręgielnia" Koncert Zespołu Pieśni i Tańca ,,WILEŃSZCZYZNA”
12.03 19.30 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki - STANISŁAW TYM - ,,Mieszanka firma” - program kabaretowy bilety 25 zł -przedsprzedaż, 30 zł- w dniu koncertu
13.03 20.00 KCK ROCKI KLOCKI – zagrają: ,,BEZSENSU” (Zielona Góra) ,,TRAIN GOES BACK” (Poznań), ,,GAJA” (Berlin) bilety 10 zł
17.03 10.00 KCK Eliminacje Miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
17.03 17.00 KCK Eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
19.03 10.00 KCK Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego (szkoły podstawowe i gimnazjalne)
19.03 17.00 KCK Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (szkoły średnie i dorośli)
21.03 19.30 KCK Wernisaż Wystawy Grafiki DOROTY RETERSKIEJ pt. ,,Próba przejścia, próba wyjścia”
23 – 27.03 WIOSENNE DNI TEATRU
23.03 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Scena Poetycka - ,,Ktoś musi” - premiera
24.03 19.00 ECS ,,Kręgielnia” Monodramy
25.03 11.00 ECS ,,Kręgielnia” Teatry dziecięce z SP 4 Kostrzyn i SP 3 Słubice ,,Legendy z mokradeł” - spektakle nagrodzone w konkursie Parku Narodowego ,,Ujście Warty”
26.03 20.00 ECS ,,Kręgielnia” Teatr KOD z Dębna – Spektakl ,,Boże zaułki”
27.03 20.30 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki - Kabaret ,,ŁOWCY. B” bilety: 25 zł -przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu
26.03 14.00 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
27 – 28.03 Udział Sceny Poetyckiej w wojewódzkim przeglądzie teatrów POKOT 2009 w Zielonej Górze TOP
LUTY 2009
10.02 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Adam Wendt – saksofony
13.02 20.00 KCK Koncert Walentynkowy – BLUE SOUNDS Bilety – 8 zł i 10 zł
20.02 19.30 ECS ,,Kręgielnia” Strefa Dobrej Muzyki - – Koncert ANNY SZAŁAPAK - Bilety – 20 zł – przedsprzedaż; 25 zł – w dniu koncertu
27.02 20.00 KCK Strefa Dobrej Muzyki – koncert grupy BAABA - Bilety – 15 zł – przedsprzedaż; 20 zł – w dniu koncertu
24 lutego 10.00 KCK ,,Czerwony kapturek’’
25 lutego 10.00 KCK ,,Pan Twardowski’’
23 – 28 lutego 12.30 – 14.30 Warsztaty Plastyczne dla dzieci ze szkół podstawowych - ,,Przełam lody ze sztuką”
16.02 Klub Osiedlowy Konkurs plastyczny i gry świetlicowe
17.02 Klub Osiedlowy Spotkanie z iluzjonistą ,,Spotkanie z czarami”
18.02 Klub Osiedlowy Wycieczka na basen i lodowisko – Słowianka Gorzów Wlkp.
19.02 Klub Osiedlowy Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców
20.02 Klub Osiedlowy Dzień filmowy, czyli projekcje filmów dla dzieci
23. 02 Klub Osiedlowy Turniej bilardowy, gry i zabawy świetlicowe
24. 02 Klub Osiedlowy Turniej piłki nożnej w sali sportowej szkoły podstawowej nr 4
25. 02 Klub Osiedlowy Konkurs muzyczny ,,Jaka to melodia”
26. 02 Klub Osiedlowy Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych w sali SP 4
27. 02 Klub Osiedlowy Dzień z filmami dokumentalnymi oraz dyskoteka kończąca ferie
10.02 17.00 ECS ,,Kręgielnia” Spotkanie z rodzicami dzieci z zespołu ,,Roll Dance”
12.02 14.00 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą
STYCZEŃ 2009
04.01 19.00 Kościół pw. Matki Boskiej Rokitniańskiej Koncert Noworoczny Kostrzyńska Orkiestra Dęta gra kolędy
09.01 20.00 KCK Koncert – Strefa Dobrej Muzyki - ,,Sing Sing Penelope” bilety 15 PLN, 20 PLN
11.01 13.30 – 21.30 plac Wojska Polskiego XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Koncerty zespołów: Plamka, Świnka Halinka, Over Night Rush, Kostrzyńska Orkiestra Dęta, licytacje, pokazy ratownictwa, ,,Światełko do Nieba’’ i inne atrakcje
20.01 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Leszek Dranicki
29.01 19.30 ECS Kręgielnia ,Z obłoków na ziemię” Spektakl poetycko – muzyczny w wykonaniu Jana Nowickiego i zespołu Cezarego Chmiela i Marka Stryszowkiego bilety 15 PLN i 20 PLN
31.01 19.30 KCK wernisaż wystawy malarstwa Renaty Brzozowskiej ,,Kobiety” oraz pokaz tańca Flamenco w wykonaniu Emilii Dowgieło
31.01 19.00 ECS Kręgielnia ,,Studniówka” Zespołu Szkół
GRUDZIEŃ 2008
3.12 KCK Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego na ,,Świąteczną Kartkę Pocztową''
5.12 ECS ,,Kręgielnia'' Mikołajki dla dzieci z programem artystycznym
5.12 20.00 KCK Koncert ,,Budyń & Sprawcy Rzepaku'' bilety 15 PLN i 20 PLN
6.12 pl. Wojska Polskiego Jarmark Adwentowy kostrzyńskich Seniorów i Uniwersytetu Trzeciego Wieku
8.12 ECS Kręgielnia Udział Zespołu ,,Drzewiczanie'' w koncercie jubileuszowym Radia Zachód w Zielonej Górze
9.12 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Piotr Lemański - gitara 1
5 .12 12.00 pracownia ,,meszuge’’ Otwarcie Pracowni Litograficznej
11-12.12 16.00 i 18.30 ECS Kręgielnia Projekcje filmu ,,Świadectwo'' bilety 11 PLN
22.12 plac Wojska Polskiego Wigilia Kostrzynian
31.12 23.30 – 1.00 plac Wojska Polskiego KOSTRZYŃSKI SYLWESTER z udziałem grupy MOLLĘDA (braci Macieja i Kuby Molędów)
5.12 ECS ,,Kręgielnia” Szkolenie dla przedsiębiorców - ,,ABC prowadzenia działalności gospodarczej”
18.12 ECS ,,Kręgielnia” Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
LISTOPAD 2008
01.11 cmentarz komunalny Nagłośnienie Mszy Św. Z okazji Święta Zmarłych
02.11 20.00 KCK Zaduszkowy Koncert Poetycki – Tomasz Wachnowski bilety – 20 PLN, 15 PLN - przedsprzedaż
07.11 19.15 KCK ,,dacco'' Wernisaż wystawy malarstwa ,,Pod pozorem codzienności'' – Edward Szutter
11.11 16.00 ECS Kręgielnia Uroczyste Spotkanie Kostrzynian z okazji Święta Niepodległości z częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży
12.11 18.00 ECS Kręgielnia Spektakl Teatru STOP KLATKA - ,,Katyń – Pamiętamy''
15.11 ECS Kręgielnia Otwarte Szachowe Mistrzostwa Kostrzyna
16.11 20:00 KCK Koncert - „CZESŁAW ŚPIEWA’’ Bilety – 35; PLN 30 PLN - przedsprzedaż
21.11 20.00 KCK Koncert Rockowy ,,ROCKI KLOCKI'' – zagrają: ,,5 Rano'' i ,,Sleeping Indian'' - bilety 10 PLN
28.11 20.00 pracownia ,,meszuge'' Kino Offowe
5.11 10.00 – 15.00 KCWB ul. Fabryczna 5 Szkolenie dla przedsiębiorców - „Podatki w MSP – zmiany w 2008 roku”.
6.11 14.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
PAŹDZIERNIK 2008
03.10 ,,Meszuge’’ Wernisaż Wystawa Fotografii Piotra Rajkiewicza ,,Z mojej teczki''
04.10 11.00 ECSSiON Inauguracja Roku Akademickiego Samorządowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą
07.10 16.00 ECSSiON Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
10.10 20.00 KCK Koncert – BERNARD MASELI ,,Diary'' bilety – 20 PLN – normalne i 15 PLN - ulgowe
15.10 11.00 ECSSiON Światowy Dzień Niewidomych
17.10 20.00 ,,Meszuge'' Monodram pt. ,,Trandsetter'' w wykonaniu Pawła Marnysza
20.10 szkoły podstawowe MAŁA AKADEMIA JAZZU – Marek Kazana – saksofony
22.10 16.30 ECSSiON V Przegląd Piosenki Przedszkolnej
24.10 20.00 KCK Rocki Klocki – zagrają: ,,Jahzeera'' (Kostrzyn) ,,Guarana'' (Namysłów) bilety – 10 PLN
WRZESIEŃ 2008
01.- 07.09 Lebus (Niemcy) XIII Międzynarodowy Plener Artystyczny ,,Sztuka na granicy’’ z udziałem artystów polskich i niemieckich
04.09 Lebus Spotkanie Klubu Miłośników Sztuki z artystami uczestniczącymi w plenerze
05.09 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Szkolenie dla przedsiębiorców – „Zarządzanie zasobami ludzkimi w MŚP”.
06.09 19.00 galeria ,,dacco’’ KCK Wernisaż Wystawy poplenerowej ,,Sztuki na Granicy’’
09.09 17.00 ECS Kręgielnia Koncert zespołu folklorystycznego BALLET FOLKLORICO ORIZABA z Meksyku
13.09 teren rekreacyjny Jubileusz 15-lecia Arctic Papier Kostrzyn S.A. – koncert grupy HEY – współorganizacja imprezy
20.09 14.00 amfiteatr Okręgowe Dni Działkowca – wystawy, koncerty zespołów artystycznych KCK
25.09 17.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Jubileusz 45-lecia Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Dzień Inwalidy
27.09 9.00 – 17.00 ECSSiON Jubileusz 50-lecia Kostrzyńskiego Koła Pszczelarzy Miejska Biblioteka Publiczna
4.09 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna spotkanie Klubu Moli Książkowych z książką "Ranyboskie Julek!"
11.09. - 10.10 Miejska Biblioteka Publiczna wystawa "Janina Porazińska (1888- 1971)"
18.09 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna spotkanie dzieci ze Smerfami (zagadki, gry, kolorowanki)
25.09 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna "Jesień z Kubusiem Puchatkiem"
CZERWIEC 2008
01.06 17.00 amfiteatr Koncert Laureatów XXXI Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak’’ – prowadzi Michał Juszczakiewicz
03.- 04. 06. 10.00 ECS Kręgielnia Dzieci – Dzieciom – spektakl Teatru Maska pt. ,,Wizyta bajek’’
04.06 18.00 ECS Kręgielnia Uroczysty spektakl, oficjalna premiera ,,Wizyta Bajek’’ Teatru Maska
07. – 08.06 DNI KOSTRZYNA NAD ODRĄ (wg oddzielnego planu) m.in. koncerty: grup: FEEL, Leszcze, Ramolsi, Coogans Bluff, dyskoteka z Robertem Leszczyńskim, Taneczny kalejdoskop i inne…
14.06 17.00 ECS Kręgielnia Koncert piosenki francuskiej ,,Brel raz jeszcze’’ – śpiewa Janusz Zbiegiel bilety – 20 PLN – przedsprzedaż, 25 PLN – w dniu koncertu
15.06 10.00 hala sportowa ul. Wojska Pol. V Ogólnopolski Turniej TańcaTowarzyskiego
19.06 18.00 KCK Premiera filmu ,,Ostatni Templariusz’’ – zrealizowanego przez Kostrzyński Zespół Twórców Filmowych ,,KLAPS’’
27- 29. 06 VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny KOSTRINELLA (wg oddzielnego programu) www.festiwal-kostrinella.kostrzyn.org
01.06 Udział zespołu Roll Dance w Lubuskim Dniu Dziecka w Witnicy
05.06 14.00 ECS Kręgielnia Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą
14.06 Udział Zespołu Roll Dance w Dniach Jasienia
17.06 10.00 KCWB Szkolenie ,,Jakość obsługi klienta’’
27 czerwca (piątek) 18.00 ECS Kręgielnia Otwarcie Festiwalu Grzegorz Turnau – Andrzej Sikorowski ,,Pasjans na dwóch’’
27 czerwca (piątek) 21.00 KCK – galeria ,,dacco’’ Leszek Dranicki &Quartet - ,,Listy jazzujące’’
27 czerwca (piątek) 22.30 KCK – galeria ,,dacco’’ djirre - ,,Romantyczne piosenki niemieckie z klimatem…20 – 50-ies’’
28 czerwca (sobota) 17.00 Bastion Filip Glass Duo – ,,Chopin na szkle grany’’
28 czerwca (sobota) 19.15 Bastion Filip Barock Quartet - ,,Klasycznie i jazzowo’’
29 czerwca (niedziela) 16.00 Scena w Parku Miejskim Spring Quintet - ,,Transkrypcje na smyczki’’
29 czerwca (niedziela) 17.30 Scena w Parku Miejskim Kleist-Quartett Frankfurt - ,,Niemieccy klasycy Romantyzmu’’
29 czerwca (niedziela) 19.00 Scena w Parku Miejskim Danza del Fuego – Flamenco
MAJ 2008
01.05 Barlinek Udział Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej w Dniu Europy Eurodystryktu EDON
02.05 plac Wojska Polskiego MAJOWE SPOTKANIA TEATRÓW ULICZNYCH - Zabawy z klaunem, Teatr Niewielki, Cabiria & Nassara, Klinika Lalek
02.05 Neuzelle (Niemcy) Udział zespołów Drzewiczanie i Roll Dance w projekcie Run & Bike
03.05 17.30 ECS ,,Kręgielnia’’ Miejskie Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – w części artystycznej koncert ZBIGNIEWA WODECKIEGO
3 – 4.05 10.00 – 18.00 pracownia ,,meszuge’’ oraz galeria ,,dacco’’ X Dni Otwarte Pracowni Artystów Nadodrza – w Kostrzynie
05.05 10.00 KCK Eliminacje do XXXI Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak’’
15.05 ECS ,,Kręgielnia’’ Strefa Dobrej Muzyki – KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ Bilety 25 PLN - przedsprzedaż, 30 PLN – w dniu koncertu
16.05 Barlinek Udział zespołu Roll Dance w specjalnym jubileuszowym koncercie choreograf Katarzyny Czerwińskiej
17.05 20.00 KCK ROCKI KLOCKI – ,,Busker’’ (Niemcy) oraz zespół niespodzianka – bilety 10 PLN
19.05 szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Adam Bałdach – skrzypce
21.05 19.15 KCK SALON WIOSENNY 2008 – Wystawa twórców kostrzyńskich – wernisaż oraz koncert - Tymczasowe Pogotowie Artystyczne – ,,Blues i poezja’’
23.05 18.00 bastion Filip Koncert Kameralny : - Chór Męski ,,Eintracht’’ z Berlina - Kwartet Smyczkowy – Muzyka Adama Jarzębskiego
23.05 Lubsko Udział zespołu Roll Dance w Dniach Lubska
31.05 hala sportowa V Turniej Tańca Towarzyskiego
KWIECIEŃ 2008
4 kwietnia 20.00 KCK Koncert – GRUPA OPERACYJNA Bilety 10 PLN i 15 PLN
7 kwietnia szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Zbigniew Jakubek – piano elektryczne
11 kwietnia 19.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Spotkanie autorskie z Edwardem Dębickim połączone z koncertem muzyki romskiej
13 kwietnia Adonisfest Lebus (Niemcy) ,,Festyn Kwiatów’’ z udziałem m.in. zespołów Roll Dance i Drzewiczanie oraz kostrzyńskich plastyków
18 kwietnia 19.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Koncert – STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO Bilety – 25 PLN – przedsprzedaż 30 PLN – w dniu koncertu
25 kwietnia 19.30 KCK Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Hoffmann
26 kwietnia 20.00 KCK Koncert Rocki Klocki - ,,Kawałek Kulki’’, ,,Wakacje’’ Bilety 10 PLN
8 IV 16.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Stowarzyszenie Osób Chorych na SN - spotkanie integracyjne -sala konferencyjna (parter)
11 IV 17.00 ECS ,,Kręgielnia’’ PZW Koło nr.2 – godz. 17.00 - Walne Zebranie Członków - sala konferencyjna (parter)
12 IV 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Międzynarodowy Turniej Szachowy - sala widowiskowa
17 IV 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ PZN - Walne Zebranie - Wybory Zarządu - sala widowiskowa
24.IV 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Konferencja Starostwa Powiatowego w Gorzowie
30. IV 10.00 ECS ,,Kręgielnia’’ PZEiR - Światowy Dzień Inwalidy - sala widowiskowa
MARZEC 2008
07 marca 19.00 Kościół przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego ,,Muzyczne Obrazy Drogi Krzyżowej’’ wg Ks. Twardowskiego – wykonawcy: Jan NOWICKI & Kwartet Cezarego Chmiela
10 marca 10.00 KCK Eliminacje Miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego - godz. 17.00 – Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
13 marca 10.00 KCK Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego (szkoły podstawowe i gimnazjalne)
14 marca 17.00 KCK Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (szkoły średnie i dorośli)
15 marca 19.15 KCK Wernisaż Wystawy Malarstwa Michała Bajsarowicza
25 – 28 marca Lebus Warsztaty Taneczne z udziałem zespołów ,,Roll Dance’’ i ,,Amadeus’’
27 marca 19.00 ECS ,,Kręgielnia’’ Międzynarodowy Dzień Teatru – spektakl pantomimy ,,Spirala’’ w wykonaniu Bogdana Nowaka - bilety 10 zł
28 marca 20.00 KCK Strefa Dobrej Muzyki – Koncert PIOTR BUKARTYK & SEKCJA Bilety – 15 zł i 20 zł
6 marca 19.00 ECSSiON ,,Kręgielnia’’ Dzień Kobiet – bilety 25 zł
20 marca 14.00 ECSSiON ,,Kręgielnia’’ Sesja Rady Miasta Kostrzyna nad Odrą
LUTY 2008
4 – 7 lutego ECSSiON Warsztaty taneczne zespołu ,,Roll Dance’’
5 lutego 10.00 KCK Spektakl teatralny dla dzieci - ,,Smok wawelski’’
7 lutego 18.00 KCK Spotkanie autorskie z Józefem Piątkowskim – autorem książki ,,Spacer po Starym Kostrzynie’’, kandydatem do tytułu ..Lubuszanina Roku’’
8 lutego 19.30 KCK Wernisaż Wystawy ,,Przyjaciele’’ Miliński, Lubaszka, Kaczmarek, Chłodziński - Koncert ,,Zakochana Edith Piaf – Marzena Śron – voc., Mariusz Ambrożuk - akordeon
14 lutego 19.30 ECS Premiery Teatralne: Scena Poetycka - ,,Cyrkowa ballada’’ Dorota Słowik – monodram ,,Pierś niefizyczna’’
21 lutego szkoły podstawowe Mała Akademia Jazzu – Dominik Rosłon – KAT
22 lutego 20.00 KCK Wieczór Kabaretowy – KABARET ,,CIACH’ z Zielonej Góry (bilety 25 zł w przedsprzedaży 30 zł w dniu koncertu)
29 lutego 20.00 KCK Koncert Rocki Klocki – zagrają; 2PU, NIKT, die beutelz
Europenian flag