Ray Wilson – Genesis Classic w KCK

2017-11-17 

Cały dzień

Strefa Dobrej Muzyki

RAY WILSON – GENESIS CLASSIC
17 listopada godz. 19.00 – KCK ,,Kręgielnia”
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż (KCK ul. Sikorskiego 34)
60 zł – w dniu koncertu

 

 

Ray Wilson – były wokalista GENESIS zaprezentuje podczas koncertu zarówno największe przeboje tej legendarnej grupy jak i autorski materiał.
Grając rocznie ponad 100 koncertów na całym świecie spokojnie mógłby się znaleźć w księdze rekordów Guinnessa. Ostatnie lata były dla szkockiego wokalisty bardzo owocne, na rynku pojawiły się aż 3 nowe albumy artysty, w tym 2 studyjne i jeden koncertowy- akustyczny “Song for a friend” (2016r.), “Makes me think of home” (2016r.) o brzmieniu bardziej elektrycznym, natomiast w 2017 r. ukazał się album koncertowy zatytułowany Time & Distance. Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim.
Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów, w tym był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Wilson współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Europenian flag