Recytujący powiat gorzowski

2018-04-12 

Cały dzień

Zakończyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które tradycyjnie odbyły się w Kostrzyńskim Centrum Kultury.
Rada Artystyczna w składzie: Weronika Osowiec z Regionalnego Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry, Marcin Ciężki i Włodzimierz Szypuła po wysłuchaniu 42 recytatorów, w trzech grupach wiekowych, postanowiło nominować do prezentacji finałowych:
Kategoria 1: klasy I – III
1. Antoni Suchecki -Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie filia Kamień Wielki
2. Paula Kowalczyk – Szkoła Podstawowa w Wawrowie
3. Hanna Kowalewska – Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich

Kategoria 2: klasy IV-VI
1. Olaf Wojtczak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kostrzynie nad Odrą
2. Jacqueline Suiker -Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich
3. Emilia Jagodzińska – Szkoła Podstawowa w Jeninie

Kategoria 3: klasy VII oraz II i III gimnazjum
1. Filip Ogorzałek- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie
2. Iga Niekrewicz – Szkoła Podstawowa w Lubiszynie

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Kategoria 1: klasy I-III
1. Krystian Franczyszyn – Szkoła Podstawowa w Wawrowie
2. Marta Niekrewicz – Szkoła Podstawowa w Lubiszynie
3. Kajetan Konieczny – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie nad Odrą
4. Piotr Dąbrowski – Szkoła Podstawowa w Kostrzynie nad Odrą

Kategoria 2: klasy IV-VI
1. Zuzanna Sobczak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Witnicy
2. Zuzanna Witczak – Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich
3. Sara Zawadziński – Szkoła Podstawowa w Bogdańcu
4. Maja Kulczyńska – Szkoła Podstawowa w Jeninie

Kategoria 3: klasy VII oraz II i III gimnazjum
1. Nikola Pyć – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
2. Kornelia Kucharska – Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy
3. Anna Wiśniewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie nad Odrą

Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii klas I – III odbędzie się 23 kwietnia w Kostrzyńskim Centrum Kultury
W kategorii klas IV – VI 25 kwietnia w Centrum Kultury w Żaganiu
W kategorii klas VII i klas II i III gimnazjum 27 kwietnia w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury
Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom dzisiejszych eliminacji.

Europenian flag